Prijs en genomineerden

Jaarlijks wordt door de stichting een prijs toegekend aan de meest getalenteerde master student geneeskunde, die zijn wetenschappelijke stage in het buitenland gelopen heeft. Deze nationale prijs, bestaande uit een oorkonde, een blijvend aandenken en een geldbedrag, zal jaarlijks in Leiden uitgereikt worden. Bijzonder aan deze prijs is dat de acht medische faculteiten in Nederland elk hun beste student(e) geneeskunde mogen nomineren.

De jury, die bestaat uit internationaal gerenommeerde wetenschappers, kiest hieruit de nationale prijswinnaar. In 2022 zal de jury bestaan uit prof. dr. Anna Akhmanova, prof. dr. Robin Peeters en prof. dr. Paul Quax.

Hieronder staan de genomineerden en prijswinnaars van de Professor Chris Gips Prijs (klik op hun naam voor meer informatie).

2024

Genomineerden: Meike van Haeringen (AUMC-UvA), Jens te Velde (AUMC-VUmc), Marie Chevalier (LUMC), Tamar Gootzen (MUMC+), Annelijn Speel (UMCU), Rutger Haan (UMCG)

NB: het EMC en RUMC waren dit jaar niet in staat een nominatie te doen.

2023

Prijswinnaar: Tambinh Bui (UU)
Genomineerden: Baran Ogurlu (RUG), Daan Rademakers (RU), Esmée Lauren Looman (EUR), Eva van der Leest (UvA), Julia Visch (VU), Pien Meertens (UL)

2022

Prijswinnaar: Laura Warmerdam (UL)
Genomineerden: Pascal Clephas (EUR), Ilse Blomberg (UvA), Ilse Kelters (UU), Jonas Salzbrunn (RUG), Ruby Kemna (VU), Loretta Vos (RU), Casper Vrij (MU)

2021

Prijswinnaar: Amar van Doorn (VU)
Genomineerden: Sanne Verheul (EUR), Jasmijn Kerklaan (UvA), Aafke Duinmeijer (UU), Sara Marie Bax (RUG), Thijs Sluiter (UL), Bert-Kristian van Roosendaal (RU)

2020

Prijswinnaar: Philip Elders
Genomineerden: Marthe van den Berg, Jan de Bruijn, Jacqueline Claus, Bauke Haisma, Jet Schenck, Martijn Scholtemeijer, Katja Stöcker

2019

Prijswinnaar: Anne-Christianne Kentgens
Genomineerden: Yves Bodar, Arnout Cramer, Jendrik Dedow, Janna Dijkstra, Tjardo Postma, Mark Smeets, Marian Troelstra

2018

Prijswinnaar: Tommy van Solinge
Genomineerden: Wietske Boer, Bernadette Jeremiasse,  Laura Kerkmeijer, Sterre Leenen, Wilma Oosthoek, Louisa Spaans, Leonie Tigelaar

2017

Prijswinnaar: Emma van der Toom
Genomineerden: Hannah Groenen, Fieke Hoff, Pui-Yuen Lee, Vera Schuitema, Sabrin Tahri, Erik Verstraelen, Javad Wahadat

2016

Prijswinnaar: Ali Ahmadi
Genomineerden: Esther van Dam, Emma Gans, Biaina Geragousian, Valérie Lamberti, Irene Leeters, Joost Offerhaus

2015

Prijswinnaar: David Hoytema van Konijnenburg
Genomineerden: Bob Berndsen, Mark van Haaren, Anna Hosman, Saranke Ingelse, Tom Mulder, Janine Prick, Marianne Stenstra

2014

Prijswinnaar: Shoko Vos.
Genomineerden: Johanna Krotzek, Juliette van Kalmthout, Pim van Gorp, Simone Dekker, Lindsay Angus, Kim Brunekreeft

2013

Prijswinnaar: Evelien Sandberg
Genomineerden: Barbara Bussink, Thushinga Kasippillai, Angelique Rondags, Lidwien Tjaden, Nine Wijkstra

2012

Prijswinnaar: Jessica Maltha
Genomineerden: Emily Broeders, Floortje Ruiter, Henrieke Prins, Jim Smithuis, Nicole Dijk, Rianne Wauters

2011

Prijswinnaar: Anouk van Berkel
Genomineerden: Gijs van Velzen, Irene van Hellemond, Jessie Frijling, Jojanneke Seinen, Kim Benders, Marti Borkent, Mariam Kerami

2010

Prijswinnaar: Michelle de Leau
Genomineerden: Inge van den Brand, Marc Lammers, Ilse Rood, Daria Valerio, Karen Wever

2009

Prijswinnaar: Jelmer Prins
Genomineerden: Dinky de Haseth, Daniel Kadouch, Pierre Raeven